793321000 kontakt@kivo.pl

Podpisywanie umów w biznesie edukacyjnym jest zdecydowanie dobrą praktyką. Niestety wielu właścicieli szkól, zwłaszcza tych mniejszych praktykuje umowy ustne. 

Dlaczego brak umowy z kursantem, to zły pomysł?

1.Umowy działają na rodziców zobowiązująco. Szkoły językowe, które podpisują umowy z rodzicami, mają zdecydowanie mniej kursantów, którzy przerywają naukę w trakcie roku szkolnego. Nikt nie chce tracić uczniów. Ciężko jest dobrać później kogoś do grupy, która uczy się już od 4-5 miesięcy.

2. Umowy mają dobry wpływ na regularne wpłaty za zajęcia przez rodziców. Każda umowa powinna zawierać harmonogram opłat, którą rodzić akceptuje przy podpisywaniu umowy na nowy rok szkolny. Można powiedzieć, że dzięki podpisanym umową będziesz mieć mniej dłużników. 

3. Każda dobra umowa na kurs językowy zawiera regulamin współpracy, który reguluje kwestie związane z zasadami panującymi w szkole. Dzięki temu unikniesz wielu roszczeniowych wiadomości i nieprzyjemnych sytuacji. 

Nie utrudniaj klientowi podpisania umowy.

Wyobraź sobie mamę trójki dzieci, która chce zapisać do Ciebie najstarszą córkę Alę na lekcje dla pierwszoklasistów. Dzwoni do Ciebie i po krótkiej rozmowie jest zdecydowana podpisać umowę. Jedyne co musi zrobić, to przyjść od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 -18:00. W tym monecie zaczynają się komplikacje, ponieważ nie ma takiej możliwości ze względu na młodsze dzieci, transport, drzemkę maluszka itd. 

W dzisiejszych czasach ludzie cenią sobie wygodę i szybkość załatwiania prostych spraw. Kivo posiada bardzo intuicyjny oraz zautomatyzowany moduł podpisywania umów online. 

Zobacz, jakie to proste. 

Krok 1. Klient może wypełnić formularz zgłoszeniowy kivo na Twojej stronie lub podać Ci dane przez telefon.

Krok 2. Platforma kivo zakłada konto klienta i kursanta na platformie 

Krok 3. Zaznaczasz, że chcesz podpisać umowę online

Krok 4. Rodzić loguje się do swojego profilu na kivo i zaznacza box, że podpisuje umowę

Taka podpisana umowa jest zawsze do wglądu dla kursanta i dla Ciebie. Wszystkie dane uzupełniają się w umowie automatycznie. Umowę można również wydrukować. Taka forma podpisywania umów gwarantuje porządek, jasny wgląd, kto jeszcze umowy nie podpisał oraz zaoszczędzi bardzo dużo czasu zarówno Tobie, jako właścicielowi szkoły oraz klientom.

Będzie to również dobry początek do tego, aby rodzice częściej zaglądali do platformy w celu sprawdzenia e-dziennika i opłacania kursów metodą szybkich płatności online.

Jak wyglada generowanie umów online przez właściciela szkoły. (Instrukcja)

link afiliacyjny
link afiliacyjny
link afiliacyjny

W tym momencie rodzic logując się na swoje konto na app.kivo.pl

1. Wybiera zakładkę umowy

2. klika w „…”

3. wybiera opcję „podpisz” i voilà

Umowa w ten sposób jest już podpisana online pomiędzy szkołą a rodzicem. 

link afiliacyjny

Zaufali nam między innymi:

Lerne fajna szkoła
Encjo - Bochnia
Angielski z Fantazją
My Way Ulman
Royal Opole
Via Italia Szkoła Językowa Online