793321000 kontakt@kivo.pl

Tegoroczne kursy mają się ku końcowi, robimy ich podsumowanie, wiemy, które się świetnie sprawdziły, a które nie odniosły spodziewanego sukcesu. Czas  w takim razie na zaplanowanie oferty na kolejny rok szkolny.

Od czego zacząć?

Właśnie od podsumowania jeśli jeszcze go nie zrobiliście. To już ostatni dzwonek, żeby podliczyć wszystkie kursy, ich rentowność i żeby sprawdzić jak wyglądała rotacja w grupach w ciągu roku.

Czy wszystkie grupy zakończyły rok w tym samym składzie w jakim zaczęły? Jeśli zdarzyły się rezygnacje w trakcie trwania kursu to spiszmy powody. A może do jakichś kursów cały czas mieliśmy nowe zgłoszenia?

Sprawdźcie też, jakie grupy wiekowe cieszyły się przez ten rok największym powodzeniem? Planując ofertę weźcie pod uwagę sytuację w szkolnictwie, może się okazać, że dzieci z określonych klas będą potrzebowały większego wsparcia w edukacji pozaszkolnej niż do tej pory, np. ósmoklasiści lub maturzyści.

Po takiej analizie możecie skupić się już na przygotowaniu nowej oferty.

Jeśli Wy i Wasi lektorzy dobrze czujecie się w prowadzeniu zajęć online to dodajcie je do swojej oferty na stałe, nie tylko jako alternatywę jeśli nie będzie możliwości prowadzenia zajęć stacjonarnych.

Dodajcie je także jako opcję przy standardowych zajęciach, wtedy klient ze względu na przeziębienie czy złamaną nogę nie będzie musiał ich odwoływać 🙂

Teraz jest też czas na weryfikację naszego zespołu, w tej chwili jesteście już w stanie ocenić na kogo możecie liczyć, kto chce się z Wami rozwijać dalej a kto jest dobrym lektorem/nauczycielem ale nie angażuje się tak jak tego potrzebujecie. Musicie odpowiedzieć sobie na pytanie jak chcecie żeby wyglądał Wasz zespół od września, jakiej pomocy możecie potrzebować w nieprzewidzianych sytuacjach.

Jeśli macie zgrany, zaangażowany zespół to świetnie ale może warto go powiększyć?

Cokolwiek zdecydujecie, zróbcie to na postawie zestawień, dzięki Kivo dostęp do takich danych macie w każdej chwili.

Dodatkowo w Kivo możecie poprowadzić cały proces zapisu i podpisywania umowy z kursantem online, jest to ogromnym ułatwieniem w sytuacji gdy chcecie zebrać już teraz chętnych a nie możecie się z nimi spotkać.

 

Zaufali nam między innymi:

Lerne fajna szkoła
Encjo - Bochnia
Angielski z Fantazją
My Way Ulman
Royal Opole
Via Italia Szkoła Językowa Online