793321000 kontakt@kivo.pl

Przez większość roku szkolnego skupiamy się na jego organizacji, tworzenie zajęć, kontrola nad ich realizacją, odwołania, przekładanie i tak dalej…

Każdy właściciel firmy edukacyjnej musi jednak znaleźć czas na sprawdzenie kondycji finansowej swojego biznesu. Marzec i kwiecień to czas kiedy jeszcze bardziej musimy zainteresować się sytuacją firmy.

Za chwilę kończą się zajęcia, niezależnie czy w formie stacjonarnej czy online. Zbliżają się egzaminy ósmoklasisty i matury, co oznacza, że niektóre zajęcia też będą się zbliżać ku końcowi.

Jak sprawdzić swoją kondycję finansową i przybliżone przychody?

Po pierwsze trzeba przygotować statystyki, najlepiej tygodniowe. Polecamy prowadzić je na bieżąco, łatwiej jest wtedy kontrolować i reagować na wszystkie niepokojące zdarzenia. Dla osób korzystających z Kivo, sprawdzenie tydzień po tygodniu ilości zrealizowanych zajęć w porównaniu z odwołanymi jest bardzo łatwe. Dodatkowo można szybko sprawdzić ilość pozostałych do zrealizowania godzin w kursie. 

Jak już mamy kontrolę nad realizacją zajęć, czas na sprawdzenie w jakiej finansowej kondycji jest firma. Teraz jest czas aby przypilnować płatności, zbyt duże opóźnienia w płatnościach od klientów mogą spowodować problem jeśli kurs za chwilę sie kończy. W ostatnich miesiącach roku szkolnego nie powinniśmy pozwalać nawet na minimalne opóźnienia. 

Jak Kivo może pomóc w sprawdzeniu kondycji firmy? Łatwy i szybki dostęp do zaległości lub nadpłat klientów, możliwość sprawdzenia rentowności zajęć, to tylko kilka funkcjonalności, dzięki którym Kivo ułatwia zarządzanie finansami.

Na koniec jak już wiemy, że stoimy stabilnie na obu nogach a na pewno tak jest, czas pomyśleć co możemy zrobić, żeby nie stać w miejscu. Może to czas na reklamę szybkich powtórek przed egzaminem czy maturą? A może rozwijających warsztatów przedwakacyjnych?